• obshtalila@gmail.com
  • (04143) 4-10-42

Сенсорна інтеграція

Сенсорна інтеграція

       ЗАНЯТТЯ З СЕНСОМОТОРНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

 

 

Що це таке?

 

Всю інформацію, яку ми отримуємо про себе і про світ ми отримуємо через наші відчуття. Від успішного процесу правильного формування та інтеграції систем органів чуття залежить становлення схеми тіла, рухової координації, увага та емоційна рівновага, здатність до планування рухів. Також це є базою для подальшого гармонійного розвитку дитини, здатності до концентрації, освоєння процесів мовлення, читання, письма, організації вражень, абстрактного мислення, самоконтролю, тощо.

Термін «сенсорна інтеграція» вперше був запропонований американським психолог Джиной Айрес в 1963 році для опису того як порушення процесу сенсорної інтеграції можуть проявлятися в різних поведінкових проблемах. Більш ніж 70% дітей, котрі мають відхилення в розвитку мови, рухової та емоційної сфери, проблеми з навчанням мають порушення роботи сенсорних систем.

 

Як це працює?

Спеціаліст, провівши попереднє тестування та оцінювання визначає характер труднощів. Після чого складає індивідуальну програму сенсорних видів активностей, які будуть давати дитині “сенсорне паливо” якого потребує її тіло, щоб прийняти стабільний стан і залишитися в ньому. Організовуючи активізацію корисних сенсорних відчуттів, створюється конкретні довготермінові зміни в нервовій системі дитини, які з часом стають постійними.

Процес втручання може здаватись дитині чи спостерігачу не більше ніж грою, проте фахівець з сенсорної інтеграції, розуміє, які саме сенсорні системи активуються й наскільки ефективними є рухові відповіді.

Під час занять дитина буде виконувати вправи направлені на вестибулярну, пропріоцептивну (відчуття власного тіла), тактильну стимуляцію. Вправи виконуються при допомозі спеціального обладнання таких як гойдалки, платформи, терапевтичного коня, гамака із лайкри, балансиру, сенсорної чаші, роликові дошки, набори для слухової, нюхової, тактильної стимуляції.

 

Кому рекомендовані заняття з сенсорної інтеграції?

  • для дітей з затримкою психомоторного та інтелектуального розвитку
  • для дітей з гіперактивністю
  • для дітей з синдромом Дауна
  • для дітей з ДЦП
  • для дітей з розладами аутистичного спектру
  • для дітей з поведінковими проблемами та труднощами в навчанні

Додаткова інформація за тел. +380633811106