Історія

У 2011 році у отця Петра Хевельта, який був делегатом кармелітів босих в Україні, виникла ідея створити місце, де б кожна людина, яка потребує уваги, підтримки чи допомоги зі сторони, змогла б знайти такий куточок. Тоді й розпочалися ремонтні роботи приміщень організації, а сам отець став ідейним засновником та натхненником благодійної організації «Кармель».

У 2012 році почалось облаштування офісу та приміщень для занять, а вже з наступного року благодійна організація «Кармель» розпочала щоденну повноцінну діяльність в новому приміщенні. Саме тут проводилися перші так звані «Канікули з Богом», де організовувалися ігри, майстер-класи та флешмоби для дітей.

З вересня 2013-го року запрацювала «Світлиця» для осіб з особливими потребами, де з понеділка по п’ятницю з 9-ї до 13-ї години відбувалися різноманітні заняття, направлені на формування навичок, необхідних для самостійного та незалежного життя у суспільстві. Тут вихованці вчаться спілкуванню, взаємодопомозі, набувають нові вміння та розвивають свої здібності.

А з 14-ї години відчиняла свої двері «Світлиця» для дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та з багатодітних сімей. Тут дітлахи виконували своє домашнє завдання, волонтери проводили танці, ігри, малювання, навчали польської та англійської мов.

У 2015-му році утворився Центр навчання польської мови, де навчалися і діти, і дорослі.

У цьому ж році під керівництвом сестри Ніни Тартачник та режисера Віталія Войцехівського відкрилася театральна студія, де діти навчалися акторській грі та ставили цікаві театралізовані номери, котрі з часом були показані нашими артистами навіть за кордоном. Тут діти вивчали культуру Полонії, несли польську культуру в Україну і навпаки.

У 2017-му році відповідальність за організацію лягла на плечі отця Юзефа Кухарчика і до сьогодні він опікується справами «Кармелю».

У 2018-му році керівник організації – Лілія Обшта – змогла організувати повноцінний активний оздоровчий виїзд для 25-ти дітей з інвалідністю та їх опікунів у відпочинковий комплекс «Яблуниця» в Карпатах. Разом з тим на базі комплексу продовжували проводитися заняття з реабілітологом та психологом.

2019 рік. Рік подальших змін та розширення діяльності організації. З цього року розпочалося будівництво та облаштування нових приміщень для фізичної та сенсорної терапії, а також закуплене сучасне реабілітаційне обладнання, яке наразі допомагає багатьом діткам та молоді з різними дисфункціями. Самі ж зали та заняття повноцінно почали функціонувати у січні 2023-го.

У 2020 році  відбувся перший модуль навчання терапії сенсорної інтеграції від Польської Асоціації Терапевтів. Терапія сенсорної інтеграції є одним з найпопулярніших методів роботи з дітьми з порушенням розвитку. Цей метод особливо ефективний при гіперактивності, при розладах аутистичного спектру, труднощах в навчанні, затримці психомоторного та мовленнєвого розвитку.

Натомість вже весною 2021-го року вперше в Україні 30 профільних спеціалістів мали змогу отримати сертифікати терапевтів сенсорної інтеграції.

У 2021 році продовжилися великі зміни. Благодійну організацію «Кармель» очолила сестра Ніна Тартачник, а режисером театральної студії «Notes de Vita» стала Анастасія Сувейка.

У липні 2022 року розпочалася співпраця з Бердичівським центром надання соціальних послуг. «Світлиця для осіб з особливими потребами» переформувалася у Центр денного перебування, який на сьогодні відвідують 26 осіб з інтелектуальними порушеннями, де вихованці навчаються елементарним побутовим навичкам та самобслуговуванню.

З жовтня 2022 р. у стінах БО «Кармель» реорганізували великий зал для театральних та танцювальних занять, де діти займаються й дотепер.

Літом 2023-го, а саме 25 червня, відбулося офіційне відкриття Сімейної порадні – місця, де кожен потребуючий може знайти психологічну та юридичну допомогу, а також поговорити зі священиком чи отримати поради від сімейного консультанта.

Щоб ознайомитися з нашою історією ближче, пропонуємо переглянути відео про становлення БО “Кармель” від початку до сьогодення.